OSREDNJI DOGODEK TRIADE 2013
nepozaben ustvarjalno obarvan dan

12. 6. 2013, Kongresni trg, od 9.30 do 24.00

Ljubitelji umetnosti, arhitekture, glasbe, filma, hudomušneži, odštekanci, resneži, »narišite se« na Kongresnem trgu 12. 6. 2013! FOTO!

Oder

9.30»Butalci« v izvedbi Akademije za gledališče, radio, film in televizijo

10.00Ustvarjalne glasbene in likovne delavnice za otroke

Petje, risanje, nakit iz testenin, punčke iz cunj, tattoo poslikava telesa
12.30Sprejem najuspešnejših devetošolcev ljubljanskih osnovnih šol, ki zaključujejo šolanje v šol. letu 2012/2013

Marko Petriček, rap, Medicinska fakulteta
Tolkalci Akademije za glasbo: Vito Opeka, Matic Črešnik, Gregor Plamberger, Tilen Zakrajšek
14.00Pevski zbor Filozofske fakultete

Istrske, koroške, gorenjske, belokranjske, slovenske ljudske pesmi
15.30Big Band Akademije za glasbo s solistkama Nuško Drašček in Evo Černe

Dirigent Matej Hotko.
17.00Manjše glasbene zasedbe Akademije za glasbo

Trio Hymnia, teorba, kljunaste flavte, skladbe renesanse in baroka: Urška Cvetko, Kristina Martinc, Erazem Grafenauer
Duo violončelo, kitara: Bernardo Brizani, Izidor Erazem Grafenauer
Godalni kvartet Accademia: Mojca Fortin, Beti Bratina, Gea Pantner Folfand, Zoran Bičanin Violinski duo: Ana Novak, Mojca Jerman
Kvartet kljunastih flavt Le Phenix, skladbe renesanse, baroka in sodobne skladbe:
doc. Mateja Bajt, Blažka Gaberc, Tim Daniel Battelino, Nevenka Tršan Hočevar
Duo violina, kitara: Ana Novak, Žiga Janežič
Tolkalci: Vito Opeka, Matic Črešnik, Gregor Plamberger, Tilen Zakrajšek.
Kvartet saksofonov ColourFour: Jan Gričar, Štefan Starc, Bojan Sumrak, Matija Marion
Marko Petriček, rap, MF
19.00»Blagor sveti Luciji« v izvedbi Akademije za gledališče, radio, film in televizijo
»Včasih blizu« v izvedbi Akademije za gledališče, radio, film in televizijo

20.00Godalni orkester Akademije za glasbo

W. A. Mozart: Divertimento, L. Boccherini: Menuet, Nočna straža v Madridu, umetniški vodja
in koncertni mojster doc. Janez Podlesek
21.00Pihalni orkester Akademije za glasbo in Vizualni performans Akademije za likovno umetnost in oblikovanje

Skladbe študentov Akademije za glasbo, napisane na tematiko upora.
Simon Penšek: Povaljanje, Ernest Miklič: Začetek novega časa,
Andrej Makor: Jutranje vizije, Aleksander Čonč: Srednjeveški zmah,
Tine Bec: Jutranja naglica, Denis Robnik: Alhambra in Keiko Abe: Prism rhapsody II.,
solist Vid Ušeničnik, marimba,
dirigent: Denis Robnik
in Vizualni performans: projekcija »Vjing« na stavbo Univerze v Ljubljani in krošnje dreves
21.30Predstavitev Mestnega gledališča ljubljanskega, SNG Drame Ljubljana in Slovenskega mladinskega gledališča ob skladbah pihalnega orkestra Akademije za glasbo

24.00Zaključek programa

Kino šotor

10.00Projekcija študentskih televizijskih dram Akademije za gledališče, radio, film in televizijo

Poročnik in kurat, režija Blaž Završnik, 12′
Boben usode, režija Maja Prelog, 10′
Kot kakšna žival se počutiš, ko si zaljubljena, režija Tosja Flaker Berce, 16′
Dead father, Kam je odšel naš Veliki Oče?, režija Mina Bergant, 40′
Kekec, tri dni pred poroko, režija Jaka Šuligoj, 46′
Karadžičev test, režija Milan Urbajs, 36′
Mladost, režija Sara Kern, 18′
Sedmina, režija Nikolaj Vodošek, 23′
3 ure in 21 minut
14.00Projekcija študentskih dok. filmov Akademije za gledališče, radio, film in televizijo

Smeti, režija Dominik Mencej, 8′
Besni prerok, režija David Sipoš, 19′
Cesar, režija Niko Vodošek, 24′
Časovna banka, režija Sara Kern, 16′
Peter Bossman dobrodošel, režija Simon Intihar, 19′
1 ura in 21 minut
15.30Projekcija študentskih igranih filmov Akademije za gledališče, radio, film in televizijo

Kje si stari?, režija Tosja Flaker Berce, 20′
Zmaj, režija Jaka Šuligoj, 16′
Nad mestom se dani, režija Blaž Završnik, 24′
Nikamor 13:22, režija Maja Prelog, 13′
Pobeg, režija Milan Urbajs, 29′
1 ura in 42 minut
17.30Projekcija študentskih dok. filmov Akademije za gledališče, radio, film in televizijo

Franček in Otilija, režija Vid Hajnšek, 13′
Božji otroci, režija Domen Martinčič, 14′
Kdo in kaj, režija Peter Hvalica, 22′
Benjamin, režija Katarina Morano, 29′
1 ura in 28 minut
19.30Projekcija študentskih igranih filmov Akademije za gledališče, radio, film in televizijo

Limonada, režija Maja Prettner, 25′
Maks, režija Sara Kern, 15′
Messi se je poškodoval, režija Nikolaj Vodošek, 21′
Amelia, režija Blaž Završnik, 20′
Divji vzhod, režija Maja Prelog, 12′
1 ura in 33 minut

Predstavitveni šotor

10.00 – 22.00Predstavitev študentskih del vseh oddelkov in smeri Akademije za likovno umetnost in oblikovanje

Multivizijska projekcija.
10.00 – 22.00Prikazovanje primerov oblikovane krajine in študentskih del Biotehniške fakultete, Oddelka za krajinsko arhitekturo

Trata pred šotori

10.00Pogovor z igralcem Jurijem Zrncem o gledališkem in filmskem ustvarjanju

11.00Pogovor z igralcem Bojanom Emeršičem o gledališkem in filmskem ustvarjanju

14.30Pogovor s krajinskim arhitektom prof. dr. Davorinom Gazvodo o spominskih krajinah, intervjuja doc. Darja Matjašec

15.00Ustvarjalna delavnica »moj čudoviti vrt«

19.30Pogovor: Sibirija – mesto sreče. Predlogi za jug Ljubljane.

Predstavitev študentskih nalog, ki so jih v med fakultetnem sodelovanju izdelali študenti 3. letnika študija krajinske arhitekture z Biotehniške fakultete in študenti arhitekture s Fakultete za arhitekturo.
Tadej Bevk, Katja Govednik, Blaž Meznarčič, Lena Penezić, Eva Strgar, Neža Flajs.
20.30Predstavitev projekta in gradnje Nordijskega centra Planica.

Luka Javornik, krajinski arhitekt, Studio AKKA, in doc. dr. Matej Blenkuš, Fakulteta za arhitekturo, a. biro.

V dneh pred dogodkom nas boste na ljubljanskih ulicah lahko srečali tudi na okolju prijaznem električnem vozilu Kavalir!

Program soustvarjajo Akademija za gledališče, radio, film in televizijo (AGRFT), Akademija za glasbo (AG) in Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO) v sodelovanju z Biotehniško fakulteto (BF), Fakulteto za arhitekturo (FA), Filozofsko fakulteto (FF), Pedagoško fakulteto (PEF) in Medicinsko fakulteto (MF) Univerze v Ljubljani.

Vabljeni!

Uredniški odbor Triade 2013